Да се затвори БНТ отвътре - това е основната идея на бившия оператор и настоящ кандидат за генерален директор на БНТ Никола Тодоров. След неубедителното представяне на Сашо Йовков пред СЕМ, изслушванията на кандидатите продължиха именно с Тодоров.
Той отказа да говори за концепцията, с която е кандидатствал. По думите му информациите за нелекото състояние на обществената телевизия налагат той да говори не как ще я развива, а как ще я спасява.
Тодоров стартира представянето си с дълъг сегмент, в който разказа за миналото си в БНТ, държавните глави и исторически събития, които е снимал. След това кандидатът се прехвърли върху работата си за ВТК (заедно с Ани Илинчева, чието първо име му отне време да си припомни), както и в създаването на радио “Мила”.
Пари непрекъснато се топят. Ще затворя тези непрекъснати източвания чрез външни продукции. Те трябва да се избират на конкурентен принцип, в конкуренция и с вътрешните, отбеляза Никола Тодоров. В не особено стройната му и убедителна презентация дори заговори за спиране на външните продукции - нещо, което по закон не може да си позволи.
Кандидатът се обяви за създаването на нов филмов канал и за възстановяване на телевизионния театър по нов, модерен начин. Откъде ще намери финансиране за подобна идея и едновременно ще се бори със задълженията на телевизията - не стана ясно.
По думите му обаче БНТ може да заснема постановките, които театрите свалят от афиша си. Те могат да се субтитрират и да се предложат и на международния пазар. Тодоров направи паралел с 60-те, когато четири дни актьори са репетирали в телевизията, а на петия ден се е снимало на живо. Това кандидатът за директор на БНТ нарече “златно време”.
Добави коментар