Гришо остави България в битката с Великобритания

15:25, 03 яну 20 / Спорт 25 3338 Шрифт:

България запази шансове за успешен старт в АТП Къп, след като Григор Димитров победи Даниел Еванс с 2-6, 6-4, 6-1 във втория мач на сингъл срещу Великобритания.

Димитров започна колебливо срещата в "Кен Розуел Арена" и допусна цели три пробива в първия сет, който отиде на сметката на Еванс след 6-2. Българският тенисист вдигна оборотите във втория сет и поведе с пробив и 5-2, след което загуби подаването си, но успя да стигне до нов пробив при 5-4 и да вкара мача в решаващ трети сет, предаде БГНЕС.

В него Григор доминираше и даде само един гейм на съперника си, за да стигне до крайния успех след два часа и 15 минути игра.

По този начин резултатът в мача между България и Великобритания бе изравнен, след като в първия мач на сингъл между вторите ракети Камерън Нори победи Димитър Кузманов с 6-2, 3-6, 6-2. Това означава, че всичко ще се реши в сблъсъка на двойки, в който Александър Лазаров и Адриан Андреев ще се изправят срещу Джейми Мъри и Джо Солсбъри.