"Лудогорец" обърна "Берое" и стана шампион за девета поредна година

18:55, 21 юни 20 / Спорт 25 2400 Шрифт:
Topnovini Редактор: Topnovini

"Лудогорец" победи с 2:1 "Берое" в докакинство от първия плейофен кръг в първата шестица на efbet Лига и така си подсигури титлата в първенството, която грабват за девета поредна година и изравниха рекорда на "червените", които стават шампиони девет пъти поред в края на 50-те и началото на 60-те години на миналия век.

Алюн Фол откри резултата за гостите в 28-ата минута, но през втората част разградчани осъществиха пълен обрат в рамките на по-малко от 120 секунди. След час игра Каули изравни, а Мавис Чибота вкара за крайното 2:1 в 62-ата минута.

С победата си "Лудогорец" вече има 65 точки, 14 повече от втория ЦСКА при четири кръга до края на сезона.

Триумфът на "орлите" означава, че тимът ще участва в квалификациите за Шампионската лига през следващия сезон, които заради сгъстяването на календара заради кризата с коронавируса, ще се провеждат в един мач до плейофите за влизане в груповата фаза, които ще бъдат в традиционните два мача на разменено гостуване.