България с два медала от Световните игри

09:08, 13 юли 22 / Спорт 25 1668 Шрифт:
Василена Йорданова Редактор: Василена Йорданова

България се събуди с два медала от Световните игри на неолимпийски спортове и дисциплини, които са в Бирмингам, САЩ.

Чудесната Боряна Калейн спечели злато на обръч в художествената гимнастика, след като стигна до най-високата оценка изобщо на турнира в квалификациите - 35.400, за да заслужи във финала 34.400 т. и да се нареди първа в класирането.

Втора е София Рафаели от Италия (34.350), а трета остана Фани Пигницки (Унгария) с 33.650 точки.

Също тази нощ Калейн остана пета във финала с топка, след като допусна грешка в съчетанието си. Оценката от 31.150 т. не стигна за медал, а тройката бе: Дариа Атаманов (Израел, 34.900), Рафаели (33.550), Пигницки (32.550), предаде dir.bg.

От състезанието при смесени двойки в спортната аеробика дойде още един медал и България вече има два на Световните игри.

Ана-Мария Стоилова и Антонио Папазов останаха трети и взеха бронз, след като преодоляха квалификациите с 20.150 точки (трети резултат), а във финала запазиха тази позиция дори с по-висок рейтинг - 20.250 т.

Бразилският дует Лукас Барбоса и Тамирес Силва спечели златото с 20.650 т., а Даниел Бале и Фани Мазаш (Унгария) останаха втори с 20.350 точки.