Обявиха победителите в конкурса за междублоково пространство в Търговище
11:14, 25 апр 16
25
572
Шрифт:
Първо място печели градинката на ул. „Паисий” бл.5. Втората награда е за пространството пред бл. 21 вх. Е в кв. „Запад“ 1, а третата - за ул. „Палаузов” 34.
Наградният фонд е паричен и разпределен според заетото място, съответно по 200 лв., 150 лв. и 100 лв. Средствата трябва да се използват единствено и само за закупуване на нови материали за поддържане и облагородяване на междублоковите пространства.
Дарин Димитров награди също 20 училища, 3 детски градини и 11 пенсионерски клуба, които взеха активно участие в Седмицата на Земята.
Впечатление направи разнообразието от инициативи, чийто основен апел е за опазване на природата ни.
Организирани бяха изложби и ревюта на костюми от отпадъчни материали в училищата в селата Руец, Подгорица, Вардун, III ОУ „П. Р. Славейков” и IV ОУ „Иван Вазов” в Търговище.
Засадени бяха дървета в ПУИ „Д-р Петър Берон” и I СОУ „Свети Седмочисленици”.
Представени бяха арт изложби във II СОУ „Проф. Никола Маринов”, Спортно училище „Никола Симов”, в селата Лиляк, Буйново, Макариополско, в СОУ за деца с увреден слух.
Посадени бяха цветя в училищните дворове в с. Драгановец и ПГТХВТ „Алеко Константинов”, както и рисунки на асфалт във II ОУ „Никола Вапцаров” и с. Дралфа.
Още от „“
Последни новини

A1 празнува 30 години с нови тарифни планове за повече свобода и забавление
18:59, 04 сеп 25 / А1
Община Сливен организира кампания по преброяване на безстопанствените кучета
17:51, 03 сеп 25 / Регионални новини
А1: 30 години променяме света заедно
17:40, 03 сеп 25 / А1
Добави коментар